Ekrem Çulfa Dr Ekrem Çulfa Aile Evlilik Çift Terapistleri
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/psikolojikdanismanlar
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

Evlilik Terapistleri
Destek Hattı : +90 544 724 36 50

Tanışma ve Flört Dönemi
Tanışma ve Flört Dönemi Nedir? Kız ve Erkekler Bu Dönemde Nelere Dikkat Etmeliler.
Söz ve Nişanlılık Dönemi
Söz ve Nişanlılık Döneminde Eş Adaylarının Birbirini tanımaları için neler yapmalılar, Nelere Dikkat etmeliler.
Evlilik ve Ebeveynlik
Evliliğinizi daha sağlıklı yürümesi ve Daha iyi çocuklar yetiştirmek için yardımınıza hazırız.
Aldatma, Boşanma, Ayrılma
Aldatma ve Sonuç olarak Boşanma ve Ayrılma istenmeyen bir durumdur. Bu dönemi daha sağlıklı geçirmenize yardımcı olalım.
AİLE EVLİLİK KOÇU TELEFONU 0505 767 5885
İstanbul, Besiktaş, Nişantaşı, Psikolog
Kadıköy ,Bakırköy, Fatih, Mecidiyekoy
Hava Durumu
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Saat
Takvim
Psikolog Buse Yeğin
buse.yeginn@gmail.com
ÇİFTLER ARASINDA TEN UYUMU
01/11/2018

 

ÇİFTLER ARASINDA TEN UYUMU

Ten uyumu hem ruhsal, hem fiziksel, hem de cinsel çekimi kapsar ve aşk, tutku ve sevgi ile desteklenir. Bu üçlüden biri eksik olduğunda çiftler arasındaki uyum tam olarak yaşanamayabilir ve ilişkide tümseklerle karşılaşmaya başlayabilirler. Cinsellik kesinlikle bir ilişkilide her şey olmadığı halde, yatak odasındaki uyumsuzluğun uzun vadede sorunlara neden olabileceği kabul edilmelidir. Anahtar ise uyumluluktur. İnsanlar, uzun süreli ilişkilerde cinsel uyumluluğun önemli olduğu konusunda hemfikirdir. Ve bu sadece seks demek değildir. Fiziksel yakınlık, sarılmak, öpmek, el ele tutuşmak ve sarılmayı da içerir. Ne yazık ki, ten uyumsuzluğu, sadece uyumsuz cinsel hayata bağlı değildir, birçok nedenden ötürü ortaya çıkabilir. Çiftlerin uyumsuz olduklarına inanmalarına neden olan diğer faktörler arasında cinsel isteklerle ilgili iletişim eksikliği, azalan güven ve yeni şeyleri denemeye açık olmamak yer almaktadır. Ancak en önemli şey iletişimdir. İletişim, çiftlerin bir arada kalmasına yardımcı olan en önemli unsurdur. Aranızda ten uyumu olduğunu gösteren başka detaylar da var. Partnerinizle aranızda ten uyumu varsa birbirinizi uyarmak için çaba harcamanıza gerek yoktur; siz durursunuz, tenleriniz konuşur. Birbirinize dokunurken, koklarken, öperken hayattan soyutlanır, bulutların üzerinde yolculuk yapar, inanılmaz bir mutluluk ve haz duygusu yaşarsınız. Aklınızın nerelere gittiğini anlayamaz, sadece yaşarsınız. Kokusunu içinize çeke çeke öper, bunu yapmaktan asla bıkmazsınız. Birbirinizi yargılamaz, tam tersine ruhunuzla anlarsınız. Birbiriniz olmadan yatakta uyuyamamak da ten uyumunun bir başka göstergesidir. Bu rüya gibi cümleler, ten uyumu yaşamamış birine gerçek dışı gelebilir. Bilenlerin ise dudaklarında keyifli bir tebessüm uçuşur. Ten uyumu olmaması durumunda çiftlerin uyumu bir dereceye kadar ilerler ve orada kesilir. Bir engel her zaman ilişkinin ilerlemesinin önünde duruyor gibidir. Ten uyumu yoksa yoktur. Sonradan kazanılması mümkün değildir. Bu durumda kişi kendini kontrol etmelidir. İlişkiyi bu şekilde yürütebileceğinden eminse kararını bu yönde vermelidir. Eğer bu konu ile alakalı bir probleminiz varsa bir ilişki uzmanından yardım alabilirsiniz.

                                 

                          PSİKOLOG BUSE YEĞİN


 341 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YEME BOZUKLUĞU NEDİR? - 23/12/2018
YEME BOZUKLUĞU NEDİR? Yeme bozuklukları, insanların yeme davranışlarında ve buna bağlı düşünce ve duygularında ciddi rahatsızlıklar yaşadıkları hastalıklardır.
DİSLEKSİ NEDİR? - 09/12/2018
DİSLEKSİ NEDİR? Disleksi okuma, yazma ve dil becerilerinde ile ilgili problemlere neden olabilecek yaygın bir öğrenme zorluğudur.
OBSESİF KOMPÜLSİF BOZUKLUK NEDİR? - 24/11/2018
OBSESİF KOMPÜLSİF BOZUKLUK NEDİR? Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), her yaştan ve sosyal durumdaki insanları etkileyen ve bir kişinin takıntı ve zorlama döngüsüne yakalandığı zaman ortaya çıkan bir zihinsel sağlık bozukluğudur.
BİPOLAR BOZUKLUK – MANİK DEPRESİF HASTALIK - 17/11/2018
BİPOLAR BOZUKLUK – MANİK DEPRESİF HASTALIK Manik-depresif hastalık olarak da bilinen bipolar bozukluk, ruh hali, enerji, aktivite düzeyleri ve günlük görevleri yerine getirme becerilerinde olağandışı değişimlere neden olan...
GELİN-KAYINVALİDE ÇATIŞMASI - 10/11/2018
GELİN-KAYINVALİDE ÇATIŞMASI Kayınvalideniz sizi sürekli olarak fiziksel veya duygusal olarak incitirse, gerçekten zarar görebilir ve / veya evliliğinize kalıcı olarak zarar verebilir.
DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU - 03/11/2018
DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) belirtileri erken yaşta fark edilmeye meyillidir.
Video Oyun Bağımlılığı - 01/11/2018
Video Oyun Bağımlılığı Video oyun bağımlılığı, oyuncu için gerçek dünyada önemli zararlara yol açan ciddi bir kontrol kaybı olarak da tanımlanabilir.
Sosyal Medyaya Bağımlılık? - 01/11/2018
Sosyal Medyaya Bağımlılık? Sosyal medyaya bağımlı mısınız? Kendinize şu altı basit soruyu sorun: