Ekrem Çulfa Dr Ekrem Çulfa Aile Evlilik Çift Terapistleri
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/psikolojikdanismanlar
  • http://www.twitter.com/724psikoloji

Evlilik Terapistleri
Destek Hattı : +90 544 724 36 50

Tanışma ve Flört Dönemi
Tanışma ve Flört Dönemi Nedir? Kız ve Erkekler Bu Dönemde Nelere Dikkat Etmeliler.
Söz ve Nişanlılık Dönemi
Söz ve Nişanlılık Döneminde Eş Adaylarının Birbirini tanımaları için neler yapmalılar, Nelere Dikkat etmeliler.
Evlilik ve Ebeveynlik
Evliliğinizi daha sağlıklı yürümesi ve Daha iyi çocuklar yetiştirmek için yardımınıza hazırız.
Aldatma, Boşanma, Ayrılma
Aldatma ve Sonuç olarak Boşanma ve Ayrılma istenmeyen bir durumdur. Bu dönemi daha sağlıklı geçirmenize yardımcı olalım.
AİLE EVLİLİK KOÇU TELEFONU 0505 767 5885
İstanbul, Besiktaş, Nişantaşı, Psikolog
Kadıköy ,Bakırköy, Fatih, Mecidiyekoy
Hava Durumu
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.795518.8708
Euro20.146420.2272
Saat
Takvim
dilek 05393271908
dtangulu@gmail.com
EŞİMİ NASIL DEĞİŞTİRSEM?
07/01/2020

          İlişkilerde yaşanan önemli sorunlardan biri de sevgiliya da eşi değiştirme mücadelesidir. Bir taraf karşısındakinin beğenmediğiyönlerini kabullenemiyor sorumsuzluğunu, ilgisizliğini bitirmesini, düzeltmesinibekliyorken öteki taraf da beni bir kalıba sokmaya çalışıyor, başka bir insanaçevirmeye çalışıyor diyerek iyice zıtlaşma içine girebilir.

          Bütün bunlar yaşanırken şöyle bir soru dasorulabilir: Değişmesi gereken ben miyim, yoksa o değişip beni böyle kabul müetmeli? Oysaki önemli olan hangi tarafın değiştiğinden çok gerçekleşecek olandeğişimin ilişkiye nasıl katkı sağlayacağıdır.

         Karşımızdakini değiştirmek istememizinçeşitli nedenleri vardır. Kişiler daha çok eşini kafasında oluşturduğu birmodele sokabilirse onunla mutlu olabileceğini düşünürler. Aslında yapılmasıgereken değiştirmeye çalışmaktansa tanımaktır.

         Eşler evliliği süresince değişebilmeli deaslında, ancak taraflar yanlış çabalar sonucunda olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirler.Evliliğe ya da ilişkiye bağlılık azalabilir, iletişimsizlik ortaya çıkabilir…  Birbirlerini değiştirmeye çalışırken, eşlerkendilerini büyük çatışmaların içinde bulabilirler. Birbirleri üzerindekidayatmaları da katlanılamayacak bir hal alabilir.

      Aslında evlilik ya da birliktelik, birölçüde zaten olması gereken değişimi beraberinde getirmiştir. Kişilerbirlikteliklerinde, artık bekar hayatlarıında yaşadıkları gibi yaşayamazlar.

        İlişkilerde değişim kendiliğinden olur.Karşılıklı birliktelikten mutlu olunması durumunda partnerler mutlu olur vedeğişirler…

       Aile Evlilik Çift Danışmanı       Dilek TANGÜLÜ DİNÇER

       İrtibat Telefonu: 0536 379 18 48254 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

EŞLERİN İLETİŞİMİ İLE İLGİLİ OLARAK - 07/01/2020
Boşanmalar, evliliğin ilk iki üç yılında daha çok gerçekleşmektedir. Bunun nedeni ise eşlerin birlikte yaşamaya başlarken uyum için zorlanmalarıdır. Kişi eşinde hayal ve beklentisini bulmaya çalışmaktadır. Oysaki o da kendisiyle ilg
EVLİLİK VE AİLE TERAPİSİ NEDİR ? - 07/01/2020
Evliliklerinde sorunlar yaşayan çiftlere; uzman kişiler tarafından uygulanan, ilişkilerini olumlu yönde geliştirip desteklemeye yönelik müdahalelerdir. Eşlerin birlikte terapiye gitmeleri daha etkili olmakla birlikte tek eşin başvurusuyla da
AŞK MI DEĞİL Mİ? - 07/01/2020
İnsanın ve insanlığın varoluşundan beri en eski kavramdır belki de aşk. Yaşanmış veya kurgusal aşk hikayeleri anlatılıp durulur bunca zaman.. Peki gerçekten aşk böylesine kaçınılmaz bir duygu mudur ?